FIZJOTERAPIA

Terapia Manualna

Terapia manualna jest jedną z uznanych metod fizjoterapii. Polega ona na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele, docieraniu do miejsc bolesnych i przywracaniu równowagi mięśniowej. Terapia ta stosowana jest w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i stawów. Przed przystąpieniem do terapii manualnej fizjoterapeuta przeprowadza obszerny wywiad lekarski oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Badanie to odbywa się zarówno w spoczynku jak i podczas ruchów. Terapia manualna pozwala na przywrócenie prawidłowego wykonywania złożonych aktów ruchowych, postawnych jak i oddechowych.

Terapia manualna jest bardzo skuteczną metodą diagnozowania oraz leczenia zaburzeń narządu ruchu, stanowiąc bezpieczną i bezbolesną metodę pracy z pacjentem. Stosowanie tej terapii zwiększa sprawność ruchową, zmniejsza lub całkowicie eliminuje zapalenie tkanek miękkich i pozwala na szybszy powrót do aktywnego życia.

BERNARD CASSIERE

W kosmetyce liczy się wiedza, doświadczenie i umiejętności. W połączeniu z doskonałym produktem tworzą harmonijną całość.

FIZJOTERAPIA

Rwa kulszowa, bóle w krzyżu, mięśniach i stawach. To niechlubne symbole naszych czasów, życia w biegu, w ciągłym napięciu. Dowiedz się jak może ci pomóc wizyta u specjalisty.