FIZJOTERAPIA

Igłoterapia

Igłoterapia, czyli tzw. technika suchej igły, jest niezwykle efektywnym sposobem leczenia przewlekłego lub ostrego bólu mięśni, więzadeł, torebek stawowych czy okostnej. Polega ona na nakłuciu konkretnej struktury narządu ruchu w miejscu, gdzie znajdują się punkty spustowe czy maksymalnie bolesne. To właśnie te punkty są odpowiedzialne za ból, który może być odczuwany poza obszarem w którym znajduje się owy punkt. Igłoterapia pozwala nam dotrzeć bezpośrednio do źródła bólu, co przekłada się na jej skuteczność.

Dlaczego tą terapię nazywa się „suchą”? Wynika to z faktu, iż przez igłę nie jest wprowadzana żadna substancja do naszego ciała.
Igłoterapia jest skuteczna w leczeniu bólu głowy, mięśni karku oraz szyi, bólach barku, kręgosłupa lędźwiowego, kończyn górnych oraz dolnych.

BERNARD CASSIERE

W kosmetyce liczy się wiedza, doświadczenie i umiejętności. W połączeniu z doskonałym produktem tworzą harmonijną całość.

FIZJOTERAPIA

Rwa kulszowa, bóle w krzyżu, mięśniach i stawach. To niechlubne symbole naszych czasów, życia w biegu, w ciągłym napięciu. Dowiedz się jak może ci pomóc wizyta u specjalisty.