Fizjoterapia

W TYM DZIALE

 

TERAPIA TKANEK MIĘKKICH          TERAPIA MANUALNA          TERAPIA KARKU         IGŁOTERAPIA         KINESIOTAPING

Fizjoterapia

 

Fizjoterapię stosuje się jako uzupełnienie leczenia lub jako podstawową formę leczenia chorób narządu ruchu. Wskazaniem do zabiegów fizjoterapeutycznych mogą być choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe stawów, zespoły bólowe oraz nerwobóle, stany pourazowe czy niedyspozycje po zabiegach operacyjnych.
Fizjoterapia w Częstochowie obecna jest w wielu salonach, polecamy jednak wykonanie zabiegów w Ministerstwie Urody. Współpracujemy z doświadczonym, dyplomowanym fizjoterapeutą, którego wiedza pozwoli dobrać zabiegi odpowiednie dla pacjenta. Fizjoterapia prężnie się rozwija, jest więc wiele rodzajów zabiegów możliwych do wykonania. Ważnym jest więc, aby fizjoterapeuta nieustanie się dokształcał i poszerzał swą wiedzę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom najlepsze rozwiązania dla ich problemów.

Fizjoterapia Częstochowa w Ministerstwie Urody aktualnie opiera się na zabiegach takich jak terapia tkanek miękkich, terapia manualna, terapia na zestresowany kark, igłoterapia czy kinesiotaping. Zabiegi te wykonane są przyjaznej oraz intymnej atmosferze, która zapewnia naszym klientom maksimum prywatności oraz pozwala się zrelaksować.

Terapia tkanek miękkich wykorzystuje techniki podobne do masażu i jest ona niezwykle skuteczna w zwalczaniu dysfunkcji narządu ruchu, które wynikają ze zwiększonego napięcia mięśniowego i przykurczu tkankowego, co prowadzi do ograniczonej ruchowości w stawach. Przywraca ona równowagę mięśniową oraz funkcjonalność stawów. Terapia manualna praktykowana jest w przypadku bólu kręgosłupa oraz stawów. Pozwala ona na powrót do prawidłowych aktów ruchowych, prawidłowej postawy oraz ruchów oddechowych.

Pomoc

w walce z bólem

Igłoterapia jest doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się przewlekłego lub ostrego bólu mięśni, więzadeł, torebek stawowych czy okostnej. Podczas zabiegu nakłuwa się konkretne struktury ruchu w miejscu, gdzie znajdują się punkty spustowe czy te najbardziej bolesne. Jej skuteczność wynika z tego, iż za pomocą igieł można dotrzeć bezpośrednio do źródła bólu. Kinesiotaping z kolei polega na oklejaniu specjalnymi plastrami wybranych fragmentów ciała. Wspomagają one pracę mięśni oraz układu krążenia, dodatkowo łagodząc ból, a to dzięki temu iż owe plastry oddziałują na mięśnie, ścięgna, więzadła oraz stawy.
Fizjoterapia w Częstochowskim Ministerstwie Urody prowadzona jest w sposób kompetentny, a naszym priorytetem jest pomoc naszym klientom w walce z bólem. Jak fizjoterapia w Częstochowie, to tylko w Ministerstwie Urody!